wyszukiwarka zaawansowana
 
Dziecko w gościach. Poznaj zasady wizyt towarzyskich z maluchem
Dziecko w gościach. Poznaj zasady wizyt towarzyskich z maluchem

Zamierzasz zabrać niemowlaka po raz pierwszy w gości? A może chcesz pójść z nieco starszym dzieckiem do dawno niewidzianej cioci? W obu tych przypadkach warto dobrze przygotować siebie i malucha na mające nastąpić wydarzenie. Obce otoczenie, twarze, których pociecha nie widziała nigdy albo widuje bardzo rzadko – to gotowy przepis na stres. Zobacz, co możesz zrobić, by wizyta przebiegła spokojnie, a Twoje dziecko pokochało kontakt z bliższą i dalszą rodziną.

Komfort dziecka przede wszystkim. Odpowiednio ubierz pociechę

Niewygodne, drapiące koronki czy sztywne kołnierzyki to główne powody niezadowolenia i złego nastroju dzieci podczas oficjalnych wizyt. I chociaż w ogromnej sukni balowej lub miniaturce garnituru taty maluch wygląda uroczo, lepiej będzie postawić na ubranka wygodne, które nie ograniczają ruchów. W naszym sklepie internetowym Asanti for Kids proponujemy stylowe sukienki wizytowe dla dziewczynek na bawełnianej podszewce, która jest przyjazna dla delikatnej skóry Twojej pociechy. Chłopiec natomiast będzie doskonale czuł się w komplecie wykonanym z tego samego materiału, składającym się ze spodni, body i odpinanej kamizelki. Wygodny ubiór jest szczególnie istotny w przypadku niemowlaków, spędzających większość czasu na leżąco.

Porozmawiaj z gospodarzami na temat Waszej wizyty

Jeżeli osoby, które zamierzacie odwiedzić, nie są świadomi, że przyjdziecie z dzieckiem, dobrze jest poinformować ich o tym odpowiednio wcześniej. Podczas rozmowy możesz zapytać, czy gospodarze są w stanie przygotować bezpieczne miejsce do zabawy dla niemowlęcia, a w razie braku takiej możliwości – czy możesz zabrać kojec lub łóżeczko turystyczne. Zmęczony nadmiarem wrażeń maluch spokojnie zaśnie w znanym sobie otoczeniu. Starsze dziecko będzie pewnie ciekawe wszystkiego, także urządzeń elektronicznych. Przed włączeniem komputera lub telewizora przedszkolakowi upewnij się, że Wasi gospodarze nie mają nic przeciwko temu. Jeżeli Twój maluch dopiero raczkuje, staraj się nawet na chwilę nie spuszczać go z oka: bezpieczeństwo dziecka oraz przedmiotów właścicieli domu jest najważniejsze.

Stopniowo oswajaj malucha z zupełnie nową dla niego sytuacją

Wielu rodziców, wchodząc do mieszkania znajomych lub rodziny, oddaje dziecko gospodarzom, by móc spokojnie zdjąć okrycie. Nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie, gdyż gwałtowne protesty pociechy masz wręcz gwarantowane. Aby maluch przyzwyczaił się do nowego otoczenia, mów do niego spokojnym głosem. Przedszkolak powinien się przywitać, ale wystarczy, jak powie „dzień dobry”. Może się też zdarzyć, że podczas jedzenia nawet większe dziecko poplami ubranie. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i mieć w torebce ubranie na zmianę, choćby bluzeczkę i legginsy z naszego sklepu Asanti for Kids.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl